Markizy

Markiza tarasowa Silver Plus


markiza tarasowa silver plus
Markiza tarasowa Silver Plus
Markiza Silver Plus to jedna z najbardziej popularnych konstrukcji z aluminium. Nadaje się do zacieniania balkonów, tarasów średniej wielkości. Jej rozkładane ramiona są wykonane ze specjalnego stopu aluminium i są zamontowane na uchwytach wykonanych na drodze obróbki numerycznej. Konstrukcja markizy opiera się na wytrzymałej aluminiowej belce kwadratowej, dzięki czemu zyskujemy sporą swobodę w zakresie wyboru miejsca zamocowania uchwytów. Markiza jest łatwa do zamontowania.
Markiza tarasowa Silver Plus Markiza tarasowa Silver Plus
Markiza tarasowa Silver Plus Markiza tarasowa Silver Plus

 

Markiza tarasowa Australia


markiza tarsowa australia
Markiza Australia sprawdzi się przy zasłanianiu dużych tarasów. Dzięki prostej konstrukcji i solidności wykonania znajduje też zastosowanie w powierzchniach komercyjnych. Rozkładane ramiona markizy są zamontowane na uchwytach z aluminium, wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Konstrukcja tej markizy również oparta jest na belce kwadratowej. Przy większych gabarytach stosuje się podporę centralną, która nie dopuszcza do uginania się rury nawojowej oraz gwarantuje optymalne napięcie tkaniny.

 

Markiza tarasowa Jamaica


markiza tarasowa jamaica

Markiza Jamaica to połączenie oryginalnego designu oraz trwałości. Jej konstrukcja zapewnia długotrwałą żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu i dlatego markiza nadaje się doskonale do przysłaniania dużych tarasów oraz do stosowania w miejscach publicznych, jak ogródki piwne, kawiarnie itd. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały oraz srebrny z wykończeniem w kolorach do wyboru: młoteczkowym grafitowym, beżowy bądź brązowy. Markizę można wykonać ją w na bazie regularnego kwadratu, przy zastosowaniu ramion krzyżowych. W rozkładanych ramionach używany jest specjalny łańcuch Flyer’a, a przeguby są wykonane bardzo precyzyjnie, co przekłada się na doskonałą trwałość markizy. Dzięki centralnej podporze rury nawojowej w dużych markizach tkanina jest zawsze równo napięta. Montaż jest łatwy i szybki. Opcjonalnie można także dopasować aluminiowy daszek, który zapewni osłonę zwiniętej tkaniny.

 

Markiza tarasowa Palladio


markiza tarasowa palladio 2040
Markiza Palladio umieszczona jest w kasecie, co podnosi jej estetykę. Całość prezentuje się bardzo elegancko i dyskretnie. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion sprawia, że ramiona są unoszone do góry, zaś kaseta domyka się i szczelnie osłania zwiniętą tkaninę. W konstrukcji ramion również zastosowany został łańcuchy Fleyer’a, który w połączeniu z precyzyjnym wykonaniem przegubów decyduje o niezawodnym działaniu markizy przez długie lata. Zastosowanie podpór sprężystych rury nawojowej gwarantuje odpowiednie napięcie tkaniny. Konstrukcja markizy jest lakierowana proszkowo. Palladio łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej, co umożliwia łatwe korzystanie z funkcjonalności markizy, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu.
Dostępne są kolory: biały, beżowy, młoteczkowy grafitowy , brązowy lub srebrny.

 

Markiza tarasowa Dakar


Markiza tarasowa Dakar
Markiza Dakar jest przeznaczona do zacieniania większych tarasów oraz balkonów. Ma ona pełną kasetę, dzięki czemu tkanina markizowa jest odpowiednio zabezpieczana, a całość prezentuje się nienagannie pod względem estetycznym. Wewnątrz kasety zastosowano uszczelki zabezpieczające materiał. Konstrukcja obejmuje rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzyjne przeguby z łańcuchem Flyer’a ze stali nierdzewnej wytrzymałość ramion i niezawodne działanie. W przypadku markiz o większej szerokości stosowana jest podpora rury nawojowej, dzięki czemu tkanina jest dokładniej, bardziej równomiernie napinana. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, grafitowym, beżowym oraz brązowym.

markiza tarasowa dakar

 

Markiza balkonowa ITALIA


Markiza balkonowa ITALIA
Markiza Italia typu włoskiego to markiza nadokienno-balkonowa do zacieniania oraz osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów czy werand. Konstrukcja obejmuje opuszczane ramiona wykonane z aluminium, wyposażone w sprężynę napinającą tkaninę i zapobiegającą składaniu się ramion przy silnym wietrze. Ciężar całej markizy jest proporcjonalnie rozkładany na uchwyty ramion i rury nawojowej, więc markiza może być mocowana również tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej z ramionami składanymi. Konstrukcja jest bardzo lekka, a montaż jest wyjątkowo łatwy. Elementy konstrukcyjne są lakierowane techniką proszkową na kolor biały.

 

Markiza balkonowa ITALIA w kasecie


Markiza balkonowa ITALIA w kasecie
Markiza Italia w kasecie to markiza nadokienno-balkonowa typu włoskiego. Stosowana jest do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Tkanina osłonięta jest zza pomocą aluminiowej kasety, dzięki czemu jest ona zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a całość zyskuje elegancki, estetyczny wygląd. Opuszczane ramiona są wykonane z aluminium i wyposażone są w sprężynę, która napina tkaninę oraz zapobiega składaniu ramion przy silniejszych podmuchach wiatru. Italia w kasecie może być mocowana nawet w miejscach, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami. Jej niewielka waga ułatwia montaż że montaż. Konstrukcja lakierowana jest proszkowo na kolor biały.

 

Markiza balkonowa-poręczowa ITALIA


Markiza balkonowa ITALIA poręczowa
Markiza balkonowa-poręczowa Italia to funkcjonalna osłona przed słońcem, a także dekoracyjne uzupełnienie balkonów, tarasów czy wnęk balkonowych. Ramiona markizy są mocowane do balustrady balkonu bądź poręczy. Możemy odpowiednio dopasować ich kąta nachylenia. Na końcach ich podstawy znajdują się haki, do których zaczepia się belkę przednią z materiałem. Optymalne naprężenie markizy osiąga się poprzez zwijanie nadmiaru tkaniny. Konstrukcja markizy jest bardzo lekka, co sprawia, że montaż jest naprawdę łatwy. Konstrukcja jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały.

Markizy – wzornik tkanin

Tkaniny markizowe w daszkach – wzornik tkanin

 

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi realizacjami z zakresu markiz, które wykonaliśmy u Klientów w Bielsku-Białej, Tychach i innych miastach.

Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!