Lato to okres, w którym chcemy cieszyć się świeżym powietrzem i otwartymi oknami. Niestety, wraz z upałem pojawiają się również uciążliwe owady, które potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Aby uchronić swój dom przed niechcianymi gośćmi, warto zainwestować w moskitierę. Ten praktyczny dodatek nie tylko ochroni przed insektami, ale także doda stylu i elegancji każdemu wnętrzu. Sprawdź, jak zamontować moskitierę i poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z tym tematem.


Jak się montuje moskitierę do okna?

Montaż moskitiery do okna jest procesem stosunkowo prostym, który można wykonać samodzielnie. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie ramy okiennej oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Następnie należy zmierzyć wymiary okna, aby dopasować moskitierę do jego rozmiarów.

Istnieją różne rodzaje moskitier, takie jak moskitiery ramkowe, rolowane czy na rzepy. Moskitiery ramkowe wymagają precyzyjnego dopasowania do ościeżnicy, dlatego ich montaż jest nieco bardziej skomplikowany. Z kolei moskitiery rolowane i na rzepy są łatwiejsze w instalacji i nie wymagają wiercenia otworów w ramie. W naszym asortymencie nie znajdziesz jednak moskitier na rzepy i magnetycznych – to produkty o wątpliwej jakości.

Niezależnie od wybranego rodzaju, prawidłowy montaż moskitiery jest kluczowy dla jej skutecznego działania. Dlatego warto skorzystać z instrukcji opisującej cały proces krok po kroku, która powinna być dołączona do zakupionego produktu, lub skonsultować się ze specjalistą, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak założyć gotową moskitierę.

Montaż moskitiery na drzwi balkonowe. Sprawdź, jak założyć moskitierę

Montaż moskitier na drzwi balkonowe przebiega podobnie jak w przypadku okien. Kluczową różnicą jest większy rozmiar drzwi, co może wymagać zastosowania moskitiery drzwiowej lub moskitiery rolowanej. Te rodzaje moskitier są łatwiejsze w montażu i można je zwijać lub rozsuwać w dowolnej chwili.

Przed rozpoczęciem montażu moskitiery musisz upewnić się, że drzwi balkonowe są czyste i odtłuszczone. Następnie zmierz dokładnie wymiary drzwi, aby dopasować moskitierę. Warto również zwrócić uwagę na grubość profilu drzwi, aby wybrać odpowiedni rodzaj moskitiery do drzwi balkonowych.

Montaż moskitiery drzwiowej wymaga szczególnej ostrożności, by nie uszkodzić siatki. Aby zamontować siatkę, pomocne mogą okazać się nożyczki do przycinania nadmiaru siatki.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące założenia moskitiery

Jak zamontować moskitierę bez wiercenia?

Jeśli nie chcesz wiercić otworów w ramie okiennej lub drzwiowej, możesz wybrać moskitiery na rzepy lub moskitiery magnetyczne. Są one łatwe w montażu i nie wymagają wiercenia.

Na co zamontować moskitierę?

Moskitiery można montować na:

  • okna,
  • drzwi balkonowe,
  • drzwi tarasowe,
  • otwory wentylacyjne.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rodzaj moskitiery, dopasowany do rozmiaru i kształtu otworu.

Jakie moskitiery na drzwi balkonowe?

Na rynku dostępnych jest kilka popularnych rodzajów moskitier na drzwi balkonowe, które różnią się konstrukcją, sposobem montażu oraz funkcjonalnością. Oto najczęściej wybierane opcje:

  • Moskitiery rolowane: to wygodne rozwiązanie, które pozwala na zwijanie siatki, gdy nie jest potrzebna. Doskonale sprawdzą się na drzwiach balkonowych, ponieważ nie zajmują dużo miejsca po zwinięciu.
  • Moskitiery przesuwne: stanowią elegancką alternatywę dla drzwi przesuwnych. Dzięki mechanizmowi przesuwnemu moskitiera może być łatwo odsunięta na bok, umożliwiając swobodny dostęp na balkon. Jest to dobre rozwiązanie dla dużych przeszkleń.
  • Moskitiery ramkowe: to trwałe i solidne konstrukcje, które dobrze zabezpieczają przed owadami. Są łatwe w montażu i demontażu, co ułatwia ich czyszczenie. Doskonale komponują się z estetyką drzwi balkonowych.
  • Moskitiery plisowane: charakteryzują się eleganckim, harmonijkowym składaniem siatki. Są praktyczne i funkcjonalne, a przy tym estetycznie wyglądają na drzwiach balkonowych.
  • Moskitiery magnetyczne lub na rzepy: to proste i niedrogie rozwiązania, które nie wymagają wiercenia otworów. Są łatwe w montażu i demontażu, co czyni je dobrą opcją dla osób ceniących sobie mobilność. Jednak ze względu na ich wątpliwą jakość, nie są przez nas polecane.

Niezależnie od wybranego rodzaju, ważne jest, aby moskitiery drzwiowe były trwałe, dobrze dopasowane do rozmiaru otworu, a także skutecznie chroniły przed owadami. Warto również zwrócić uwagę na łatwość użytkowania i konserwacji danego modelu.

Gdzie przykleić moskitierę?

Moskitiery na rzepy lub taśmy dwustronne należy przykleić do ramy okiennej, lub drzwiowej, zgodnie z instrukcją producenta. Ważne jest, aby powierzchnia była czysta i odtłuszczona, zanim zdecydujesz się zamontować moskitierę na okno lub drzwi. Warto również zaopatrzyć się w nożyczki, z pomocą których utniesz nadmiar siatki.

Czy powinno się ściągać moskitiery na zimę?

Nie ma konieczności ściągania moskitier na okres zimowy. Wiele modeli jest przystosowanych do pozostawienia ich na miejscu przez cały rok. Jednak w przypadku moskitier ramkowych, warto je zdemontować, aby uniknąć uszkodzeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi.

Ile kosztuje założenie moskitiery na okno?

Ceny moskitier są zróżnicowane i zależą od rodzaju, rozmiaru oraz materiałów, z których są wykonane. Średni koszt moskitiery na okno waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Warto porównać oferty różnych producentów, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie.

Niezależnie od wybranego rozwiązania, pamiętaj, że prawidłowy montaż moskitiery jest kluczowy dla jej skutecznego działania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące tego, jak wygląda zakładanie moskitiery, skonsultuj się ze specjalistą lub skorzystaj z usług profesjonalnej firmy montażowej.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN