Markiza tarasowa, z której korzystasz, zaczyna tracić swój dawny blask? To znak, że przyszedł czas na odnowienie materiału. W dzisiejszym wpisie dowiesz się, jak w prosty sposób zdjąć obecne pokrycie markizy i jak dokonać wymiany materiału na nowy. Sprawdź nasz poradnik, w którym krok po kroku wyjaśnimy Ci, jak wygląda wymiana poszycia markizy.


Jak zdjąć materiał z markizy?

Zanim rozpoczniesz wymianę poszycia w markizie, musisz najpierw zdjąć stary materiał. To pierwszy krok ku odnowieniu Twojej markizy i przywróceniu jej dawnej świetności. Oto kilka porad, które pomogą Ci w tym zadaniu:

  • Przygotowanie narzędzi: upewnij się, że masz przy sobie niezbędne narzędzia, takie jak śrubokręt, nożyczki, klucz imbusowy i inne potrzebne do zdemontowania elementów mocujących.
  • Rozpoczęcie od wałka: zdjęcie starego materiału zazwyczaj zaczynamy od wałka, który utrzymuje napięty materiał. Otwórz obudowę wałka i stopniowo odwijaj materiał, usuwając go z prowadnic.
  • Usuwanie elementów mocujących: następnie skup się na elementach mocujących materiał pokrycia do konstrukcji markizy. Zdejmij śruby, klipsy czy inne elementy, które trzymają tkaninę na miejscu.
  • Ostatnie poprawki: gdy usuniesz materiał, możesz dokładnie oczyścić konstrukcję markizy z resztek i zabrudzeń. To również dobry moment na sprawdzenie, czy wszystkie elementy konstrukcji są w dobrym stanie.

Jak wymienić materiał w markizie? Wymiana markizy w 4 krokach

Teraz gdy zdjąłeś stary materiał, możemy przejść do kolejnego etapu – wymiany na nowy. To idealny moment, aby nadać swojej markizie zupełnie nowy wygląd. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Instrukcja wymiany pokrycia markizowego:

  1. Pomiar i przygotowanie: zmierz dokładnie wymiary starego materiału, aby upewnić się, że wybrany materiał będzie idealnie pasował. Następnie przygotuj nowy materiał, upewniając się, że jest on odpowiednio wyprasowany i gotowy do zastosowania.
  2. Montaż elementów mocujących: zaczynając od wałka, mocuj nowy materiał do markizy, używając tych samych elementów mocujących, które wcześniej zdemontowałeś.
  3. Naciąganie materiału: powoli naciągaj nowy materiał na wałku, dbając o to, aby był równo rozłożony i napięty.
  4. Montaż z powrotem: jeśli wszystko jest gotowe, zainstaluj z powrotem elementy mocujące, takie jak śruby czy klipsy, przytrzymujące materiał na miejscu.

Pamiętaj, żeby przed montażem nowej tkaniny, dokładnie wyczyścić belki. Przydatne porady znajdziesz w jednym z naszych wcześniejszych artykułów pt.:. Jak zadbać o markizy? Zapraszamy do czytania!

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN