Rolety wewnętrzne to popularny sposób na kontrolę światła oraz prywatności w domach i biurach. Oferują one nie tylko funkcjonalność, ale także mogą stanowić istotny element dekoracyjny wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rolet wewnętrznych, każdy z nich charakteryzuje się unikalnymi cechami i zaletami. Sprawdź, które rodzaje rolet wewnętrznych są najpopularniejsze.


Rolety materiałowe

Rolety materiałowe są jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, oferując szeroką gamę tkanin, wzorów i kolorów. Pozwalają na łatwą regulację światła, a ich prosta konstrukcja sprawia, że pasują do różnorodnych wnętrz. Można je dostosować zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych przestrzeni.

Rolety dzień/noc

Rolety dzień-noc to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia regulację światła przez na przemian rozmieszczone pasy przezroczyste i nieprzezroczyste. Użytkownik może łatwo przełączać między pełnym zaciemnieniem a delikatnym filtrowaniem światła, co czyni je idealnymi dla pomieszczeń wymagających zarówno prywatności, jak i naturalnego światła.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie łączą w sobie elegancję tradycyjnych zasłon z praktycznością rolet. Są one wykonane z jednolitego kawałka tkaniny, która elegancko układa się w delikatne fałdy podczas podnoszenia. Doskonale komponują się z klasycznym wystrojem, dodając wnętrzu stylu i wyrafinowania.

Rolety plisowane (plisy)

Rolety plisowane, znane także jako plisy, są wykonane z harmonijkowo złożonej tkaniny, co pozwala na precyzyjną regulację światła i łatwe dopasowanie do różnych kształtów okien, w tym okien dachowych czy trójkątnych. Są to rozwiązania szczególnie cenione za ich wszechstronność i nowoczesny wygląd.

Rolety wolnowiszące

Rolety wolnowiszące są proste w konstrukcji i łatwe w obsłudze, co sprawia, że są popularnym wyborem w wielu domach i biurach. Montuje się je na górnej części okna i mogą być swobodnie opuszczane lub podnoszone, aby uzyskać pożądany poziom zaciemnienia.

Rolety w kasetce z prowadnicami

Rolety w kasetce z prowadnicami to rozwiązanie, które zapewnia dodatkową kontrolę nad światłem i zwiększa prywatność. Kasetka maskuje mechanizm rolety, a prowadnice po bokach okna utrzymują tkaninę na miejscu, co jest szczególnie przydatne w przypadku okien dachowych lub w miejscach narażonych na silne podmuchy wiatru.

Każdy z tych rodzajów rolet oferuje unikalne korzyści i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Wybierając rolety wewnętrzne, warto rozważyć zarówno aspekty funkcjonalne, jak i estetyczne, aby znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego domu lub miejsca pracy.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN