Zima zbliża się wielkimi krokami, a Ty zastanawiasz się, czy rolety zewnętrzne mogą zmniejszyć utratę ciepła w Twoim domu lub mieszkaniu? Tego dowiesz się z naszego najnowszego wpisu. Czytaj dalej, by znaleźć odpowiedź na pytanie, czy rolety zewnętrzne chronią przed zimnem.


Czy roleta zewnętrzna chroni przed zimnem?

Tak, roleta zewnętrzna skutecznie chroni przed zimnem, co zostało potwierdzone przez wiele badań na temat efektywności izolacyjnej tego rozwiązania. Straty energii cieplnej przez okna, drzwi i ściany w trakcie mroźnych dni mogą wynieść nawet 40%, a rolety zewnętrzne stanowią efektywną barierę przeciwko tym utratom. Okna, będące potencjalnym źródłem utraty ciepła na poziomie 15-30%, stają się znacznie bardziej izolowane dzięki montażowi rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne działają jak ochronny pancerz, redukując utratę ciepła od 15% (w przypadku starych budynków) do nawet 30% (w przypadku nowych budynków). Wytwarzają poduszkę powietrzną między szybą okienną a roletą, co ogranicza przenikanie ciepła na zewnątrz budynku. Ponadto odpowiednio zamontowane rolety eliminują mostki termiczne, czyli miejsca, gdzie powietrze przemieszcza się między oknem a murem, powodując straty ciepła. Grubość i jakość materiałów, takich jak aluminium wypełnione pianką poliuretanową, mają kluczowe znaczenie dla skuteczności izolacyjnej rolet.

W kontekście oszczędzania energii cieplnej rolety zewnętrzne pełnią kluczową rolę, pozwalając zaoszczędzić od 15 do 30% ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Dodatkowo, w ciepłe dni, rolety chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się wnętrza domu, tworząc skuteczną barierę przed energią słoneczną.

Warto zaznaczyć, że rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed utratą ciepła, ale także skutecznie regulują temperaturę w lecie. Zasłonięcie rolet w upalne dni zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, co jest szczególnie istotne dla okien dachowych oraz mieszkań na poddaszu. Dzięki tym właściwościom rolety zewnętrzne stanowią kompleksowe rozwiązanie, zapewniając komfort termiczny zarówno zimą, jak i latem.

Ile ciepła zatrzymują rolety zewnętrzne?

Nowoczesne rolety zewnętrzne, jeśli są odpowiednio dobrane i zamontowane zgodnie z zaleceniami, mogą zredukować straty ciepła aż o 30% i lepiej chronić przed zimnem niż tradycyjne zasłony. To znaczący poziom efektywności izolacyjnej, który przekłada się na oszczędność energii cieplnej w budynku. Odpowiedzialne są za to dwie kluczowe cechy:

  • pierwszą z nich jest powstająca poduszka powietrzna między szybą okienną a roletą, ograniczając przenikanie ciepła na zewnątrz budynku;
  • drugą jest dobrze dobrany i właściwie docieplony pancerz rolety, wykonany z wysokiej jakości aluminium wypełnionego pianką poliuretanową.

Dzięki tym elementom rolety zewnętrzne mogą efektywnie zatrzymywać ciepło wewnątrz budynku, przyczyniając się do ograniczenia strat energetycznych.

Przed czym jeszcze chronią rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed zimnem. Pełnią one również istotną funkcję w ochronie przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczeń w trakcie gorących letnich dni. Globalne ocieplenie przyczyniło się do zwiększenia ilości upalnych dni, co sprawia, że skuteczne zabezpieczenie przed upałem staje się priorytetem.

Zewnętrzne rolety blokują nagrzewanie wnętrz, zanim ciepło przedostanie się do wnętrza budynku. Pancerz rolety, wykonany z aluminium wypełnionego pianką poliuretanową, skutecznie zapobiega nagrzewaniu się szyby, eliminując emisję ciepła do wnętrza mieszkania. Poprzez zminimalizowanie utraty ciepła z wnętrza budynku, rolety wspomagają utrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz pomieszczeń, a także przyczyniają się do obniżenia kosztów związanych z ogrzewaniem i klimatyzacją.

Rolety zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję termoizolacyjną, ale także skutecznie zabezpieczają pomieszczenia przed niechcianymi gośćmi. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, których skuteczność potwierdza atest antywłamaniowy WK2, roleta uniemożliwia wejście do budynku osobom trzecim (złodziejowi). Współczesne technologie zastosowane w roletach zewnętrznych zapewniają kompleksową ochronę, łącząc funkcje termoregulacyjne z wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Dodatkowo montaż rolet zewnętrznych zwiększa ochronę przed hałasem. Zamontowana roleta zewnętrzna skutecznie wycisza wnętrze budynku, co jest istotne szczególnie w przypadku mieszkań położonych w ruchliwych miejscach. Uszczelnienia szczotkowe w prowadnicach oraz ślizgacze zamontowane na górze prowadnic także przyczyniają się do minimalizacji hałasu podczas korzystania z rolet.

Podsumowując, nie tylko rolety zatrzymują ciepło i podnoszą właściwości termoizolacyjne budynku, ale również chronią przed włamywaczami oraz hałasem, co wpływa korzystnie na ogólny komfort mieszkania. Ich montaż przekłada się także na obniżenie rachunków za ogrzewanie i klimatyzację oraz poprawę jakości życia, zapewniając domownikom bezpieczeństwo, ciszę i spokój.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN