Zazwyczaj, zastanawiając się nad wyborem osłon okiennych, mamy w głowie dwa podstawowe podziały – żaluzje lub rolety. Tymczasem, możliwości jest więcej. W niniejszym artykule chcielibyśmy skupić się na zaletach osłony okiennej – plisy. Osłona ta łączy w sobie funkcje zarówno rolety, jak i żaluzji. Dodatkowo plisy są bardzo eleganckie, stylowe i wnoszą walor estetyczny do wnętrza.

Plisy – zalety

Wybór plis jako osłon okiennych w swoim domu czy mieszkaniu daje wiele korzyści. Przede wszystkim – jak już zostało wspomniane – główną rolę gra walor estetyczny. Plisy z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne firanki i zasłony. Odpowiednio dobrane plisy będą pasowały do wnętrz klasycznych oraz modernistycznych. Materiały na plisy dostępne są w wielu wzorach i kolorach zatem można postawić a designerskie osłony, osłony we wzór, lub o jednolitym kolorze. W zależności od pomysłu, jaki mamy na aranżację danego pomieszczenia, plisy mogą stanowić albo dodatek, albo główny akcent, który będzie nadawał charakter wnętrzu.

Jednakże estetyczność, to oczywiście nie jedyna korzyść plis. Ważna jest także ich funkcjonalność. Konstrukcja plis pozwala na zaciemnienie dowolnego fragmentu okna – jest to funkcja, której inne osłony okienne nie posiadają. Plisa porusza się wzdłuż dwóch poziomych belek. Dzięki plisom możemy dowolnie manipulować stopniem nasłonecznienia wnętrza.

Nabywając plisy, warto również zastanowić się nad doborem materiału – materiał na plisy może być transparentny, półprzeźroczysty lub całkowicie zaciemniający. Nowością są plisy w wersji duo – są to plisy skonstruowane z dwóch nakładających się na siebie materiałów – zaciemniającego oraz transparentnego.

Plisy mogą być pokryte jednostronnie masą perłową (tzw. perlex). Celem tej powłoki, jest odbijanie promieni słonecznych. Jeżeli naszym zamierzeniem przy zakupie osłon okiennych jest ograniczenie dostępu promieni słonecznych do wnętrza, polecamy wybrać plisy w jasnym kolorze, pokryte powłoką powłoką.

Dodatkowe walory plisów

Zaletą plis jest również to, że pasują do każdego rodzaju okna – trapezowego, łukowego, okrągłego i innych. Plisy najchętniej wybierane są do okien dachowych, na poddasza, jednak równie dobrze sprawdzają się w standardowych oknach, albo jako samodzielna osłona, albo jako uzupełnienie, na przykład rolet. Istotnym może być również fakt, że montaż plisy jest dosyć prosty. Utrzymanie czystości plis również nie wymaga wielkiego wysiłku – wystarczy je regularnie, raz na jakiś czas odkurzyć.

Zapraszamy do naszej siedziby w miejscowości Bielsko – chętnie zaprezentujemy wzory i kolory plis oraz doradzimy w kwestii doboru. Więcej o ofercie tu: https://www.artroll.pl/oferta/zaluzje-plisowane/

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN