Domy jednorodzinne czy też budynki użyteczności publicznej, w większości posiadają płaski dach. Każdy rodzaj dachu – płaski lub stromy daje inne możliwości. Dach stromy daje nam dodatkowe pomieszczenie – poddasze, które możemy spożytkować na dowolne pomieszczenie. Dach płaski daje nam możliwość zorganizowania, na przykład tarasu lub – jeżeli jest to budynek pożytku publicznego – kawiarni na dachu.

Posiadając dach płaski, możemy stworzyć w pomieszczeniach więcej przestrzeni, montując do niego okna. Mając okna “na suficie” będziemy mieli każdą ścianę pomieszczenia wolną – daje nam to więcej możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Zalety okien do płaskich dachów

Okna do płaskiego dachu mogą mieć tak samo dobre właściwości, jak standardowe okna. W zależności od tego, na jaki konkretnie model okna się zdecydujemy, może ono wykazywać wysoką funkcjonalność; wysokie parametry dotyczące termoizolacyjności czy izolacji akustycznej. Okna do płaskich dachów zapewniają odpowiednie oświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym.

Okna te również wykazują właściwości energooszczędne. Mogą charakteryzować się bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Na przykład czteroszybowy pakiet okienny wynosi 0,76 W/m2K, a zatem idealnie nadaje się do domów pasywnych, energooszczędnych. Dzięki takim oknom możemy wykorzystać naturalne zasoby energii słonecznej dla ogrzania pomieszczeń, ograniczając tym samym zużycie energii sztucznej.

Co jest ważne przy wyborze okien do płaskiego dachu?

Istotną kwestią będzie wygoda – na pierwszy rzut oka może wydawać się, że używanie takich okien będzie problematyczne. Decydując się na nie najlepiej postawić na nowoczesność i zainwestować w napęd elektryczny. Ta opcja jest najwygodniejsza, dodatkowo posiadanie napędu elektrycznego daje kolejne możliwości – na przykład można zamontować czujnik, dzięki któremu okna automatycznie się zamkną podczas deszczu. Inną możliwością – jeżeli zależy nam tylko na świetle, niekoniecznie na możliwości otwierania/zamykania, jest zamontowanie okien nieotwieralnych. Będą one służyły tylko do naturalnego oświetlenia pomieszczeń. W wersji manualnej okna otwiera się za pomocą drążka.

Zamontowanie okien do płaskich dachów, daje wiele korzyści, o których już było wspomniane. W skrócie najważniejsze punkty to: wolne wszystkie ściany pomieszczeń, ale także nowoczesny design oraz praktyczna korzyść czerpania z naturalnej energii słonecznej. Warto rozważyć takie rozwiązanie, jeszcze na etapie budowy domu.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące okien do płaskiego dachu. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, a także do naszej siedziby w miejscowości w Bielsko-Biała.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN