W obecnych czasach, niemal każdy kto ma dom, lub działkę, stara się zainwestować w taras. Taras to miejsce idealne do wypoczynku, spędzania czasu z rodziną w letnie dni, opalania czy też urządzania wieczorami grilla ze znajomymi.

Taras najlepiej zaprojektować (o ile jest taka możliwość) na południową bądź południowo-zachodnią stronę. Jest to najlepsza lokalizacja dla tarasu, szczególnie w porach wiosny, lata i jesieni. Jednakże latem, taras na południu poza korzyściami ma jeden minus – nadmierne słońce. Wypoczynek na tarasie, który nie posiada żadnego zadaszenia, w upalne letnie dni może być uciążliwy. Istnieje jednak prosty i komfortowy sposób osłonięcia tarasu przed palącym słońcem, bez konieczności dobudowywania zadaszenia – chodzi mianowicie o markizy tarasowe.

Osłonięcie tarasu jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy taras z domem łączę duże przeszklenia. W takim przypadku, przed słońcem musimy osłonić nie tylko taras, ale także i pomieszczenie we wnętrzu domu, które na taras prowadzi. Markiza tarasowa jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ chroni mieszkańców przed słońcem, ale nie zasłania widoku. Markiza ma także wiele innych plusów. Zbudowanie zadaszenia na taras jest droższe, uciążliwe oraz taki dach jest już na stałe. Natomiast markiza jest wygodna w eksploatacji, można ją w każdej chwili zwinąć, lub rozwinąć, bardzo prosty jest też montaż markizy.

Markiza tarasowa stanowi również ochronę przed deszczem – poza tym że mimo złej pogody i tak możemy spędzić czas na zewnątrz, dodatkowo markiza ochroni okna, przed zabrudzeniami od deszczu.

Jak dobrać markizę do swojego tarasu? Niestety, obecnie markiza uważana jest za niezbyt estetyczną osłonę. Jest to jednak mylny osąd, wzięty z przeszłości – kiedyś faktycznie markizy nie prezentowały się pięknie, jednak współczesne markizy są nowoczesne, eleganckie i bardzo ładne. Decydując się na markizę, warto zwrócić uwagę na jakość materiału oraz kolor, który powinien komponować się z całym budynkiem. Markiza winna też być odpowiednio zaimpregnowana, by była odporna na wilgotność, czy też szarzenie koloru. Odpowiednio zaimpregnowany materiał będzie wspaniale prezentował się prze wiele lat.

Markiza a sterowanie

Jeżeli zdecydujemy się na markizę tarasową, należy wziąć pod uwagę sposób sterowania – manualny czy elektryczny. Markiza napędzana elektrycznym silnikiem jest droższa, jednakże jest to dużo bardziej komfortowe. Taką markizą można sterować za pomocą ilota, dodatkowo, napęd elektryczny, daje możliwość montażu automatycznego czujnika pogody, dzięki któremu, markiza będzie samoistnie reagować na zmiany pogody i zwijać się lub rozwijać, w zależności od tego czy wieje mocny wiatr, czy też świeci nadmierne słońce. Poza sterowaniem należy również przemyśleć jaka konstrukcja markizy najbardziej będzie nam odpowiadać – markiza w kasecie czy bez.

Pozostałe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem markizy, to:

  • jaka będzie potrzebna szerokość i głębokość
  • sposób montażu
  • kąt nachylenia materiału
  • w jaki sposób markiza ma być zabezpieczana w zimę
  • sterownie oraz kolorystykę

Nie łatwo zatem podjąć decyzję o zakupie markizy. Bielsko-Biała, to miejscowość, gdzie stacjonuje główna siedziba naszej firmy – Artroll. Gdyby byli Państwo zainteresowani nabyciem markizy, bądź mieliby Państwo jakiekolwiek pytania, związane z osłoną na taras, serdecznie zapraszamy do naszego oddziału, jak również do kontaktu poprzez telefon bądź e-mail. Zawsze chętnie pomożemy.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN