Poddasze mimo swego uroku bywa niewygodne – użytkownicy takich pomieszczeń skarżą się na niedogrzanie zimą z kolei latem na niemiłosierne upały, nie wspominając już o nieustawnych ścianach. Jednak klimat poddasza sprawia, że ludzie decydują się w nich zamieszkać. Dzisiejsze rozwiązania, zarówno w kwestii urządzania pomieszczeń, jak i w zakresie ogrzewania pozwalają na komfortowe użytkowania pomieszczenia, a najważniejsze, że rozwiązania te wcale nie są drogie.

Komfortowe poddasze równa się dobre okno

Gwarancją komfortowego zamieszkiwania poddasza są dobre okna. Warto postawić na okna energooszczędne – takim oknom stawia się bardzo wysokie wymagania w kwestii przepuszczalności ciepła. Współczynnik standardowych, dobrych okien wynosi około 1,5, W/(m2K), natomiast nowoczesne okna mają już dużo niższy współczynnik przepuszczalności ciepła – nawet 0.8 czy 0.7 W/(m2K). Takie okna w standardzie zawierają minimum trzyszybowy zestaw.

Dobre okno, a także zamontowane bez błędów montażowych zapewni odpowiednie nagrzanie pomieszczenia pod dachem w zimę. Dzięki montażowi odpowiednich okien unikniemy „uciekania” ciepła z domu. Jednocześnie warto pamiętać, by nawet w zimę dbać o wywietrzenie pomieszczeń – świeże powietrze w pomieszczeniach jest podstawą dobrego samopoczucia.

Markiza – ochrona poddasza przed upałem

Z kolei latem, przed nadmiernym nagrzaniem ochronić może markiza zewnętrzna. Markiza absorbuje światło słoneczne i oddaje je na zewnątrz. Bez osłony okiennej, upał letni wpadający do mieszkania na poddaszu będzie nie do zniesienia. Wszelkie osłony okienne wewnętrzne, poczynając od standardowych firanek i zasłon poprzez plisy, rolety czy żaluzje, nie ochronią pomieszczeń przed nadmiernym upałem – pozwalają regulować ilość światła wpadającego do wewnątrz. W wypadku poddasza opłaca się zamontować osłony zewnętrzne – mają one o wiele lepsze właściwości chroniące. Osłoną zewnętrzną mogą być rolety, żaluzje, markizy.

Osłony zewnętrzne absorbują promienie słoneczne już przed szybą, jednak markiza jest o tyle lepszym rozwiązaniem, że osłania pomieszczenie, nie zasłaniając jednocześnie widoku za szybą. Przy pomocy rolety, chcąc uchronić się przed upałem, będziemy musieli także zacienić (przynajmniej w pewnym stopniu) pomieszczenie.

Sprawdź nasze rozwiązania, jeśli szukasz markiz w Bielsku Białej! Funkcjonalne i estetyczne – tylko takie markizy zamówisz Artroll.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN