Brama garażowa, to bardzo poważna inwestycja – jest to zakup na długie lata, dlatego należy rozważnie go przemyśleć. Brama stanowi wizytówkę domu oraz pełni funkcję ochronną. Brama musi być funkcjonalna, ale też dopasowana do architektury domu. Należy wziąć pod uwagę warunki zabudowania domu, a także rozważyć sposoby sterowania bramą.

Brama garażowa segmentowa – lider na rynku

Jest to jedna z najpopularniejszych bram garażowych na rynku. Brama segmentowa zajmuje niewielką przestrzeń, dlatego jest idealna dla każdego garażu – nawet małego czy usytuowanego blisko ulicy. Brama otwierana i zamykana jest w pionie – to najwygodniejszy sposób otwierania bramy.

Brama garażowa z napędem dba o bezpieczeństwo użytkowników – zatrzymuje się i podnosi, gdy tylko napotka opór. Istnieje także możliwość wyposażenia bramy garażowej w fotokomórkę – brama nie zamknie się, jeżeli w jej obrębie znajduje się przeszkoda.

Posiadając bramę z napędem elektrycznym, warto od czasu do czasu przetestować urządzenia napędowe, by mieć pewność, że wszystko działa poprawnie.

Dodatkowe zalety i wyposażenie bram segmentowych:

  • panele – są zaprojektowane tak, by były bezpieczne dla palców
  • bramy segmentowe powinny mieć dodatkowe zabezpieczenie przed opadnięciem
  • każda brama wyposażona jest w rygiel ręczny

Termoizolacja w garażu jest szczególnie ważna, gdy garaż połączony jest z domem. Dbają o to specjalnie zaprojektowane panele, które winny mieć grubość 40 mm, a do ich wypełnienia stosuje się piankę poliuretanową. Ważne jest też uszczelnienie bramy – na przykład bramy Artroll, jako jedne z nielicznych posiadają dwie wargi przy uszczelce między dolną częścią bramy, a podłożem – zabieg ten zapobiega cyrkulacji powietrza w tym miejscu.

Brama garażowa segmentowa – sposób działania

Brama zbudowana jest z segmentów połączonych zawiasami. Rolki zamieszczone w prowadnicy sprawiają, że segmenty bramy przesuwają się w górę i chowają pod sufitem. W nietypowych modelach segmenty przy otwieraniu bramy garażowej zachodzą na jedną ze ścian garażu.

Brama garażowa segmentowa – sposób działania

Brama zbudowana jest z segmentów połączonych zawiasami. Rolki zamieszczone w prowadnicy sprawiają, że segmenty bramy przesuwają się w górę i chowają pod sufitem. W nietypowych modelach segmenty przy otwieraniu bramy garażowej zachodzą na jedną ze ścian garażu.

Wymagania do zabudowy

Brama garażowa segmentowa, ma pewne standardowe wymagania, które garaż musi spełniać:

  • wysokość nadproża musi wynosić ponad 210 mm;
  • miejsce pomiędzy otworem garażowym a ścianą boczną garażu, po obu stronach, nie może być krótsze niż 100 mm (miejsca te zwie się węgarkami);
  • w przypadku bramy garażowej automatycznej ważne będzie też głębokość garażu, która nie może wynosić mniej niż 3,3 metra;
  • Aby móc przeprowadzić montaż napędu bramy, sufit oraz ściany muszą być wolne od wszelkich elementów, jak rurki, belki konstrukcyjne itd.;

 

Estetyka bram segmentowych

Brama garażowa to wizytówka domu i musi komponować się z fasadą oraz stolarką okienną i drzwiową. Nie można dopuścić, by kolor bramy „gryzł się” z pozostałymi elementami domu, ty bardziej, że brama garażowa jest jednym z większych elementów domu i rzuca się w oczy jako pierwsza.

W zależności od elewacji domu, oraz rodzaju drzwi i okien, można wybrać model bramy gładkiej, lub z przetłoczniami szerokimi albo wąskimi. Gładka powierzchnia bramy idealnie pasuje do nowoczesnego budownictwa – podkreśli minimalizm, prostotę i elegancję, które z kolei wiodą prym w dzisiejszych trendach budowlanych. Szerokie przetłoczenia będą się doskonale nadawały do domów utrzymanych w klasycznym stylu, a wąskie przetłoczenia pasują, zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bram garażowych segmentowych i innych, w zakładce „oferty”. W dziale realizacji prezentujemy natomiast bramy garażowe wykonane dzięki naszemu zespołowi w miastach: Tychy, Bielsko-Biała, a także w innych miejscowościach Śląska.

Artroll Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019
Nasza strona internetowa używa plików cookies. Jeżeli nie akceptujesz proszę zmień ustawienia swojej przeglądarki.Więcej o tym jakie dane zbieramy w naszej Polityce prywatności i cookies

Projekt i realizacja: MIMAS DESIGN